21. února 2015

Novinky z knižního světa #1 - Richelle Mead


Kdo je Richelle Mead?

Richelle Mead je americká spisovatelka, píšící fantasy. Narodila se 12. listopadu 1976 ve Michiganu v USA. V současné době žije v Seattlu. Na Univerzitě v Michiganu získala bakalářský titul v oboru všeobecných studií a magisterský titul na West Michigan University v oboru Komparativní religionistiky. Další magisterský titul získala v oboru Pedagogiky se zaměřením na anglický jazyk na Washingtonské univerzitě.
Nyní se plně věnuje psaní svých knih. Je fascinována mytologií a folklórem. Ve volném čase cestuje, nakupuje a má ráda míchání koktejlů. Tvrdí, že je závislá na kávě, neustále bojuje s prokrastinací a je zapálená pro všechny vtipné a zábavné věci.

Její tvorba

Vampýrská akademie - šestidílná fantasy série pro mládež. Série je psána v ich-formě, z pohledu hlavní hrdinky Rose Hathaway, která je strážkyní a nejlepší kamarádkou morojské princezny Vasilisy Dragomir.
Pokrevní pouta - spin-off série k Vampýrské akademii. Jedná se taktéž o šestidílnou sérii, avšak zatím vyšlo dílů pět. V únoru 2015 vyšel v zahraničí poslední díl této série s názvem The Ruby Circle.
Sukuba - i tato série je složena z šesti knih. Jde o fantasy sérii psanou v ich-formě, z pohledu sukuby Georginy Kincaid.
Věk X - jde o novou fantasy a zároveň i sci-fi sérii. Hlavními postavami jsou detektiv Justin March a pretoriánka Mae Koskinen. Prozatím vyšly dva díly a třetí díl s názvem The Eye of Andromeda vyjde v anglickém jazyce v letošním roce.

Ocenění

Knihy Richelle Mead získaly také několik významných ocenění a na spoustu dalších byly nominovány.

• 2010 - pátý díl VA série Spoutáni magií vyhrál soutěž Goodreads Choice Awards v kategorii "Goodreads Author"
• 2011 - kniha Vampýrská akademie: grafická novela vyhrála tutéž soutěž, tentokrát v kategorii "Nejlepší grafická novela nebo komiks"
Všechny v Česku vydané knihy od Richelle Mead, byly součástí nějaké série. Teď však autorka přichází se zbrusu novou knihou a mělo by se jednat o knihu samostatnou. Kniha ponese název Soundless a bude inspirována čínským folklórem. Děj se bude odehrávat v izolované horské vesnici, kde nikdo z obyvatel nemluví a žádný zvuk zde neslyšeli již několik desetiletí. Co se ale stane, když hlavní hrdinku Fei jednou v noci probudí pronikavý hluk? V originále by měla kniha vyjít na podzim roku 2015. 

4 komentáře:

 1. Richelle mám moc ráda, i když musím přiznat, že Věk X jsem od ní ještě nečetla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já začala znovu číst VA a líbí se mi ještě víc, než poprvé :3

   Vymazat
 2. Už sa na Soundless veľmi teším, bude to zmena prečítať si samostatný román :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se moc těším, věřím, že to bude skvělé :)

   Vymazat