17. června 2014

Gabriella Poole – Rozpolcení – Temná akademie #3 (REVIEW)


Autor: Gabriella Poole
Oficiální název: Divided Souls
Série: Temná akademie #3
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 286


Recenze:

Každým rokem se Darkova akademie stěhuje z místa na místo (Moc jsem nepochopila, proč tomu tak je, ale aspoň to není monotónní.). Tentokrát je tímto magickým místem orientální Istanbul.


Hlavní hrdinkou je stále ta stejná dívka jménem Cassie. Tedy stejná… Cassie si za celou dobu prošla mnohými změnami a tou nejvýraznější samozřejmě je, že v jejím těle sídlí duch staré dámy Estelle. V tomto díle se musí definitivně rozhodnout, zda se připojí k Vyvoleným nebo zůstane u svého starého života a se svými přáteli. Její rozhodnutí ale začne znesnadňovat fakt, že se Istanbulem prohání nebezpečný vrah.


Zpočátku si Cassie myslí, že tento rok by mohl na Darkově akademii proběhnout vcelku době. Díky svojí kamarádce Isabelle má Cassie pravidelný přísun potravy a dokonce ani Kateřina se do školy nevrátila. To však ještě neví, že se vše pokazí. Zmizení Ranjita a jiných Vyvolených, city k Richardovi a ztráta kamarádky Isabelle, rozhodnutí o své budoucnosti… To nevypadá na obyčejný rok.

Cassie už od prvního dílu ve čtenářích může vzbuzovat známky schizofrenie – jednou byste ji láskou snědli, anebo byste ji chtěli za kamarádku, ale jindy se zachová tak, že byste byli schopní ji přiškrtit. K tomu se přidává i její nerozhodnost. Chová city ke svému (teď už bývalému) příteli Ranjitovi a nebo k Richardovi, kterého dřív nemohla ani vystát? Ano, Richard jí ublížil a má právo se k němu chovat nehezky, ale někdy méně znamená více.

(Není to sice k tomuto dílu, ale je to na Temnou akademii, tak si dovoluji to sem dát. (: )

Je pravda, že ačkoliv jsou tyto knihy spíše oddechovky, do této je extra těžké se včíst. Avšak i přes tento fakt se zdá, že je třetí díl mnohem lepší než předchozí dva a napětí v nich stoupá. Je také poznat, že série graduje a blíží se ke konci a nebude to jedna z těch sérií, která má nespočet dílů a nehodlá skončit.

Takže nyní opět nějaké to shrnutí. Kniha byla čtivá, je to taková lehčí oddechovka na dvě tři odpoledne a nechybí jí ani napětí a co by to bylo za knihu, kdyby tam nebyla romantika. Měla i pár svých chyb, které knize trochu na hodnocení ubírají, ale není to až tak hrozné, a proto si dovoluji knize dát čtyři hvězdičky.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit (zde).

4 komentáře:

 1. Tuhle sérii vůbec neznám :) nejspíš bych po ní stejně nesáhla, ale moc pěkná recenze :)

  OdpovědětVymazat
 2. Túto sériu mám veľmi rada, už by mohli vydať aj 4ku 8)

  OdpovědětVymazat
 3. Tvůj blog byl přidán do nové tabulky obsahující knižní blogy a weby. Pokud máš nějaké otázky či reklamaci, tak se ozvy. Jakékoli změny prosím hlas.

  OdpovědětVymazat
 4. Na tuhle sérii si brousím zuby :D

  OdpovědětVymazat